Případ jednoho léku, aneb, Jak děti reagují, když rodiče mají starosti

Případ jednoho léku, aneb, Jak děti reagují, když rodiče mají starosti

Je neděle večer, užívám si rodinné pohody, popíjím své oblíbené červené víno a v tom mi zazvoní telefon. Volá mi jedna z mých klientek, že její dcera má vysokou horečku 38,9°C. První co mě napadá, je Aconitum nebo Belladonna.

Zajímají mě další příznaky. Maminka dále vypráví, že holčičku bolí hlava, o víkendu běhala venku a asi prochladla. Napadá mě několik léků, ale pro správný výběr léků potřebuji více informací. Takže se ptám, jak se teplota vyvíjela, co dítě bolí, jestli se potí, jak to má s žízní. Dostávám od maminky následující informace

  • teplota postupně narůstala a už má 38,9°C,
  • holčičku bolí hlavička,
  • vůbec se nechce hýbat, tak je všechno horší,
  • bolí ji bříško a horší je to, když se chce otočit,
  • bolí ji očička, slzí a pálí a chce na ně studenou žínku
  • má žízeň a chce po mně studené pití,
  • má suchý kašel

Jen tak pro zajímavost se maminky ptám, jestli u holčičky nedošlo k nějakým změnám ve škole nebo se něco neděje v rodině. Maminka je mojí klientkou a má povědomí o tom, že za každou nemocí se mohou skrývat nějaké nezpracované emoce.

Maminku v první chvíli nic závažného nenapadá, ale pak jen tak mimochodem prohlásí, že posledních několik měsíců řeší ztrátu peněz a s tím spojené obavy, jak s penězi vyjdou.

A mám jasno, v obraze léku, který mě napadl a potvrdila jsem si ho i prostřednictvím homeopatické repertorizace, je lék Bryonia alba. V jeho obraze jsou všechny fyzické příznaky a navíc jeden z mentálních příznaků je i strach z chudoby, úzkost o peníze, které právě teď řeší maminka.

Podávám Bryonia alba v potenci CH30. Druhý den volá maminka, že teplota po několika dávkách klesla, suchý kašel se změnil na vlhký a holčička pěkně vykašlává. Celkově se cítí lépe.

Mamince doporučuji dodržet klidový režim a pomalu snižovat dávkování až do úplného odeznění příznaků.

Pro homeopata je tento případ důvodem k zamyšlení, jestli dítě takto reaguje na přetížení maminky a svou nemocí ji donutí zaměřit pozornost na nemocné dítě, kterému mohla být díky maminčiným problémům věnována menší pozornost než dříve. Nebo dítě „stahuje / přejímá“ emoční náboj matky a dostane se do obrazu léku, který by akutně potřebovala maminka.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.