Více o mně

Narodila jsem v roce 1970 (pro milovníky astrologie 14. srpna v 18.10 h v Přerově)

Od té doby, co jsem se naučila číst, mě fascinovalo léčitelství. S nadšením jsem hledala v pohádkách a pověstech o bábách kořenářkách, které uměly na nemoci těla i duše přikládat byliny, míchat mastičky a všelijaké lektvary. 

Díky práci v knihovně jsem se v 90. letech dostala ke spoustě literatury o zdraví, ať to bylo vegetariánství nebo makrobiotika, homeopatie, léčení energiemi, čakry, meditace a podobně.

A v té době se mi také dostaly do rukou knihy od Jiřího Janči, které nabízely jiný přístup ke zdraví než bylo v té době běžné ve většině populace.

 

Já a mé bývalé nemoci

Od deseti let jsem se potýkala s atopickým ekzémem a rozhodla jsem se, že vyzkouším alternativní způsoby. Změnila jsem svůj jídelníček, pila bylinkové čaje a začala navštěvovat kurzy reflexní terapie manželů Patakyových. Po čase jsem se zbavila bolestí hlavy, ekzému a dalších problémů.

Všechny tyto zkušenosti mě dovedly na průzkumnou cestu do neznámých krajin alternativní medicíny, která je fascinující a neustále přináší nové otázky a odpovědi.

Vyzkoušela jsem různé výživové směry, četla jsem o spoustě způsobů alternativního léčení a nakonec jsem se rozhodla pro homeopatii a reflexní terapii.

Postupem času jsem zjistila, že mi chybí propojovací prvek mezi těmito terapiemi, který by aktivně působil na fyzické tělo a udržel ho v dobré kondici. Metoda, kterou by se klient naučil a mohl by ji pravidelně praktikovat sám a netrávit hodiny a hodiny dřiny někde v tělocvičně.

A má cesta pokračuje

Díky mé neteři jsme se sestrou objevily SPS metodu (dříve SM-systém) a rozhodly jsme se, že se metodu naučíme a projdeme všemi kurzy, které MUDr. Smíšek nabízí. 

Potom se začali objevovat klienti s problémy s lymfatickým systémem, a tak jsem si vzdělání doplnila o kurz lymfatických masáží. Kolečko se pomalu uzavíralo, ale ještě něco chybělo.

Stále jsem se nemohla vzdát svého zájmu o bylinky, které mě fascinovaly už v dětství i díky mému dědovi, který znal kdejakou rostlinu a kdejakou houbu. Ale jeho vyměřený čas vypršel dříve než jsme mohli spolu podnikat výpravy do přírody, kde by mě všemu naučil.

Vše se děje, jak má a na doporučení a na základě zkušeností několika léčitelů jsem se dostala k Duhovým elixírům, které s láskou sestavuje a vyrábí pan Kollar. A když je potřeba, můžu své terapie podpořit těmito bylinkovými preparáty.